Saturday, March 24, 2012

Davetkar kendi dinine davet etme Sahih Gerçekten çabalar Hırsızlık ve Sürdürülebilir Need To

Davetkar kendi dinine davet etme Sahih Gerçekten çabalar Hırsızlık ve Sürdürülebilir Need To

TarafındanŞeyh Muhammed el-Albani Nashiruddin


Davet insanın kalbinde konuşlanmış, monoteizm ve monoteizm davet bizim ilk günlerindeki gibi ayrıntıları olmadan ayetleri doğrultusunda izin gerektirir.
Ilk önce onlar kolaylıkla Arapça ifadeler, ikincisi ise anlamak, çünkü, çünkü düz bir aqeedah aksine bilim kelam bilim ve felsefenin ortaya aqeedah bakımından herhangi bir sapma olduğunda.

 
Şu anda bizim koşulu ilk günlerinde Müslümanların koşulları farklıdır.Bu yüzden kendi dinine davet etme o ilk gün gibi kolaydır durumda aqeedah düzeltmek için aldı düşünmemeleri gerekir. Ve ben bu örnekte iki kişi birbirleriyle oran olmadığını bir örnekle kapatmak istiyorum, Allah'ın izniyle, yani:
Kolaylığı arasında bu yoldaşları doğrudan Peygamberin sallallaahu 'alaihi sellem'in hadisi duymuş olduğu bilinmektedir, o zaman tabi'in arkadaşlarınla ​​doğrudan hadis duydum ... Böylece iyilik ifade vermişlerdi üç nesil bulabilirsiniz.
Ve soruyoruz: orada mı hadis bilimi olarak adlandırılan bir bilim olduğunda? Bu sorunun cevabı "hayır" dır. Ve bu bilim Cerh ve ta'dil wa deniyor zaman bilim için bir oda olup olmadığını? Bu sorunun cevabı "hayır" dır. Şimdi olduğu gibi, bir kişi savcı bilimi hem bilim olmalıdır, bilim farzı kifaye dahildir. Bir hadis sahih veya da'eef bulmak mümkün şu anda bir 'âlim o idi.
Arkadaşlar onların üzerine Yüce Allah tanıklığı tarafından güvence verilmiş olmasına rağmen diğer arkadaşlarından hadis almıştır için bu konulara, arkadaşlar için kolay kabul edilir Sonra iş kolay değildir ... sonuna kadar.
Yani hiçbir şey netlik ve karar bilimi kaynakların güven açısından bugünkü bilim de kolay, kolay değil gibi. Bu sorunun akide kirliliklerin yanında neden olan (Müslümanların önceki nesiller tarafından paylaşılmayan Müslümanlar olarak çevremizdeki sorunların bugün göre tamam olması gerektiği gibi Bu nedenle, bu sorunu ciddi ilgi olmalı ) sorunları-problemleri ve düşünme göre Kur'an ve Sünnet'te takip çağrısı dahil olmak üzere değişik adlar ile otantik ve gerçek manhaj sapan uzman-Vadedilen akide yeniliklerin kuşkulu, şüpheli yol gibi kelam ilmiyle (self) atfeden kişiler tarafından tanıdı.
Ve biz, öyle ki Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in o ghuraba bahsetti' bazı hadis, hadis-i şerifte (yabancı kişi), onun hakkında hadis bulunan ne bazı söz burada iyi söyledi:
"Bu şu anlama gelir:" Aralarında bir kişi elli ödül için 'Onlar (sahâbe) bizden ya da onlardan (50 ödül) dedi, evet, Resulullah dedi ki:?'. Kimden '"[1]
Ve bu yabancılaşma önceki nesillerin zamanlarda durum böyle olduğu şu anda İslam'ın elden çıkarılmasından içerir. Hiç şüphe yok ki, bu yabancılaşma erken nesiller boyu açık şirk ve tüm leke gelen gerçek inancın Asıl küfür onların arasında temiz tevhid arasındaki yabancılaşma.
Ni Müslümanlar arasında kendilerini meydana sorun artık gelince, onların çoğu Allah'tan başka ibadet ona emanet, şirk leke tauhidnya dolu, ve o inanç itiraf etti.
Bu konular ilk ele alınmalıdır. Ve ikincisi, bazı insanlar söylememelidir: 'Biz siyaset tevhid sahne dışında sahneye taşımak zorunda! " "Biz dili ile Araplar ve Kur'an aşağı": İslami daveti ilk sağa inşâ (yani kendi dinine davet etme gerçeği davet) olduğundan bunu söylemek bizim için uygun değildir

 
Rağmen bu zamanda Arapların kendi dilini anlamak Araplar 'Ajam farklı olduğunu unutmayın. Bu, Rablerinin ve Peygamberin sünnetidir kitabında farklı bir yere götürdü.
Biz Araplar ve İslam'ın gerçek anlayışı anlamış, ama bize siyasi hareketler ile siyasi ve insan seferber ve siyaset ile meşgul tutmak için gerekli değildir, ancak şimdi aqeedah, ibadet, muamalah açısından İslam'ı anlamak için onların yükümlülüğü olduğunu kabul ve ahlak!
Ben bugün aqeedah, ibadet ve ahlak bakımından İslam'ın doğru bir anlayış İslam'ın anlamak zorunda milyonlarca insanın oluşturduğu bir ulus olduğundan emin değilim, ve bunu üzerine eğitim aldı.

[Kitaptan kopyalanan At-Tevhîd İslam Du'atal Awwalan Evet, Tevhid sürümleri Endonezya, Priorias İlk ve Ana, Şeyh Muhammed Dar ül-Hak tarafından yayınlanan Al-Albani Nashiruddin, p 36-40, çevirmen Fariq Gasim Anuz tarafından]_________Foote Not[1]. [Sahih Hadis: Mu'cem El-Kebir (10/225) sayılı Ath-Thabrani rivayet 10 394, İbn Mes'ud Allah 'anhudan bir hadisten. Ve bu hadis Al-Zaqaid (7282) olduğu gibi, 'Uqbah bin Ghazwan Allah'ın arkadaşlarından birinin' El-Bazzar rivayet anhudan bir hadis bir şehit vardır. Ve bu hadis de, Ebu Davud (4341) tarafından rivayet Abu Al-Khusyani Tsa'labah Allah 'anhudan bir hadisi başka bir şehit vardır.Ve el-Saheehah el-Albaani (494) sahih olarak sınıflandırılır

Her Müslüman, yeteneği doğrultusunda Tüm Yönleriyle Tanrı Kanunu Uygulanmasına İlişkin Zorunlu

TarafındanŞeyh Muhammed el-Albani Nashiruddin

Her Müslüman Görev onun yeteneğine göre bir yardım, Allah'ın yükü uygun kapasite dışında bir kişi değildir. Tanrı'nın kanunu ilk onadı gerekir çünkü birlik ve gerçek ibadet mutlaka, Allah'ın indirdiği ne hakemlik olmayan ülkelerde uygulanması bir Daulah İslamiye eşlik etmediği sürdürmeye birlik kurmak oldu.

 
Ve hiç şüphesiz, bazı zaman meydana spesifik konular vardır, yani uzlah (sürgün) bir Müslüman uzak bir vadi veya yerinde sürgün ve Rabbine, suçun insan hayatta ibadet, böylece karışık daha iyidir onu ve suçun kendisini insanlara.

 
İbni Ömer 'anhuma arasında hadis yasal kökenli içerdiği gibi ancak bu durumda hadis, bu çok vardır.
"Anlamı: insanlarla birlikte alamadım ve onların suç için sabırsızlanıyorum inananlar daha iyi işledikleri suçları insanlar ve hasta karışıyor olabilir mümin" [1]
Böylece, Daulah İslamiye-hiç şüphesiz-olarak yeryüzünde Allah'ın kanunları değil, bir hedef zorlamak için bir araç.
Onlar bunu yürütmek için kolay yükümlülüğü uygulanması mümkün değildir hususlara dikkat verin ve bırakın: Ve şaşırtıcı bir şey hatiplerin çoğu oldu içerir! Bu gibi kendi sözleriyle takipçilerine vasiyet verdi bir Müslüman vaiz tarafından söylenen, onların arzularına karşı cihad gibidir:
"Bu demek: canlarından İslam Daulah Enforce, yeryüzünde size İslam Daulah erekte olacaktır".
Aynı zamanda da, biz onun takipçilerinin en bulundu menyelisihi olacak, onların kendi dinine davet etme pik hukuk açısından Yüce Allah Birliğine olan yapmak ve ünlü açısından deyimiyle: "Al-Hakimiyah Tanrı". Yasa Allah'a sadece ait olduğu şüphe yok, bu veya başka açıdan O'na hiçbir ortağı.Ancak, bazıları bu noktada, ve ona getirdiklerinde, As-i Sünnet net ve otantik İslam'a dört okullarda okullara dogmatik olan insanlar vardır, şöyle dedi: "Bu madzhabku ihlal". Peki gerçeği Allah'ın sünneti açısından indirdik ne hakemlik edilir?!. Ve onların arasında Allah'ın takip tarikat tarikat shufiah ibadet edenler arasında bulunur!.Peki gerçeği Allah'ın tevhid açısından indirdik ne hakemlik edilir?!Onlar kendilerini istemeyin ne başkalarından talep böylece.
Bu çok zor bir şey içerir Nitekim, sizin için çok kolay bir şey dahil olmak üzere, belimu satış açısından, Allah evde çocukların eğitimi açısından aqeedah, ibadet, akhlakmu açısından indirdik ne hukuku uygulamak olmasıdır kendi yasalarının çoğu Allah'ın indirdiği şeyden başka bir şey ile hakemlik yöneticiler empoze veya kaldırmak. Peki neden yapmak için kolay ve zor bir şey bıraktın?.
Bu iki olasılıktan biri, kötü eğitim ve rehberlik, onlara bunun gerçekleşmesini ziyade yetenekleri sınırları içinde hala ne dikkat yapmak için göze alamaz ne daha fazla dikkat etmeye teşvik eder, çünkü yoksul aqeedah yılının ikinci olasılığı ilk olasılığını göstermektedir.
Bu zamanda, ben görüyorum ama aqeedah ve gerçek ibadet tashfiyah ve tarbiyah ve insan menda'wahi yapmak için kendini uzun uğraşlardan yoktur. Herşeyi kendi sınırlarına uygun olarak yapıldı.Allah yükü yeteneği uygun olarak yapılanlar dışında bir kişi değildir.Elhamdülillah Rabbil 'alamin.
Dualar ve barış Peygamberimiz Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in ve ailesi üzerine olsun.

[Şeyh Muhammed Dar ül-Hak tarafından yayınlanan Al-Albani Nashiruddin, p 52-56, çevirmen Fariq Gasim Anuz tarafından kitap At-Tevhîd İslam Du'atal Awwalan Evet, Tevhid sürümleri Endonezya, Öncelik One ve Main, Kopyalandı]_________Foote Not[1]. Sahih hadis At-Tirmizi (2507), İbn Mâce (4032), Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in arkadaşları arasında hadis şeyhi Al-Adabul simplex (388), Ahmed (5/365), Al-Buhari tarafından rivayetve el-Saheehah el-Albaani (939) sahih olarak sınıflandırılır
Ilkesi değişiklik Manhaj tamir için Tasfiyah Ve Tarbiyah olduğunu

TarafındanŞeyh Muhammed el-Albani Nashiruddin
Bu nedenle, her zaman sürekli mırıldanmaya ve her zaman doğru kural değişiklikleri ise yaklaşık iki temel nokta üzerinde duruluyor.Hem bunlar hem de birlikte gidecek, yani tashfiyah ve tarbiyah gerekir Tashfiyah (arındırıcı) ve Tarbiyah (eğitim), vardır.
Bir ülkede tashfiyah bir tür varsa, aqeedah yılında yani tashfiyah, bu diğer milletler arasında milletin bir parçası olan bir İslam toplumunda olur, çok büyük bir olay içerir.
Ibadet olduğu gibi, onu fanatik dini okullar kurtulması için gerekli olan ve otantik Sünnete geri daraltmak için çalıştı. Bazen de her iki tarafın otantik anlayış ile İslam'ı anlamak büyük alimlerin, ama ben bir, iki, üç, on ya da yirmi kişi her gider ne İslam tashfiyah (arınma) girilen yükümlülükleri yerine edebiliyoruz olduğundan emin değilimBu, hem aqeedah, ibadet veya ahlak açısından.
Nitekim, birkaç bu yükümlülüğü yerine getirmek mümkün olmayacak, yükümlülük İslam (aslında İslam'dan olmadığında) gitmek şeyler İslam'ın doğasında şey tashfiyah (arınma) girdi ve biz insanları eğitmek gerekir tarbiyah ile çevremizdeki (eğitim) doğru ve düz, ama tashfiyah ve tarbiyah şimdi kaybolmuş.
Bu nedenle, herhangi bir İslam toplumunda siyasi hareket bu iki önemli konular gerçekleştirmek önce olumsuz etkileri neden olur şeriat (İslam) tarafından kural değildir.
Tavsiye danışma veya daha uzak zorlama veya pendiskriminatifan dil kısıtlamaları syar'i ile uygun bir şekilde ifade tavsiye yoluyla, şeriat ile kanunsuz bir ülkedeki herhangi bir siyasi hareketin konumunu değiştirmek oldu. Günahtan kanıtı ve ücretsiz bizi zorlar tavsiye sunun.
Tavsiye biz aqeedah, ibadet, ahlak ve muamalah geliştirerek onlara yararlı bir şey ile meşgul insanlar olmasıdır Ve dahildir.
Bunların çoğu bizim tarbiyah ve tashfiyah bütün İslam toplumu gerçekleştirmek istediğiniz şüpheli. Bunu gerçekleştirmek mümkün değildir, çünkü uykuda Düşündüğümüz ve hayal değildir ve Yüce Allah Kuran Kerim diyor çünkü.
"Bu şu anlama gelir: Rabbmu dilerse, O, tek bir insan ırkı yapacak, ama her zaman katılmıyorum" [Huud: 118].
İslam'ın doğru anlaşılması anlamak ve kendilerine ve ailelerine ve çevrelerindeki insanlara, gerçek İslam olduğunu eğitmek sürece Tanrı'nın Sözü onlara fark edilmeyecektir.

[Şeyh Muhammed Dar ül-Hak tarafından yayınlanan Al-Albani Nashiruddin, p 41-43, çevirmen Fariq Gasim Anuz tarafından kitap At-Tevhîd İslam Du'atal Awwalan Evet, Tevhid sürümleri Endonezya, Öncelik One ve Main, Kopyalandı]
Sonuç Gerçek bilinmezlik Hırsızlık Ve Zihin En Kişiler Hakkında Açıklama


TarafındanŞeyh Muhammed el-Albani Nashiruddin


Bu örnekte, ben tüm sonuçları ile tevhid aqeedah özellikle sıkıntıda akide Eş'arîlik veya maturidiyah veya jahmiyah izleyin diğer insanların zihninde, Selefi aqeedah kendisi inanan insanların çoğunluğunun zihninde, ne yazık ki, açık olmadığını açıklığa kavuşturmak istiyorum Bu gibi.
Bu yüzden o menda'wahkan Al-Kur'an ve sünnete bizimle kim birlikte bazı vaizler tarafından resmedilen bu sorunu bugün de kolay olmadığını göstermek gibi, gerçek iş varsayılan olarak, kolay değil örnek kaldırdı bazıları tarafından.

 
Ve neden daha önce açıklanan bildiklerim gibi, yani onlar La ilahe illallah demek için aradım ilk müşrikler, cehalet yüzünden insanlar arasındaki fark, onlar bu cümlenin tayyibah anlamını anlamak nedeniyle reddetmiş ve bu dönemde Müslümanların çoğunluğucümle tayyibah ancak doğru anlamını anlamadı.
Bu fark çok temel bir fark olduğu gibi böyle bir inanç meselesi olarak kanıtlandığı, ben O'nun tüm canlıların üzerinde Allah'ın yüksekliği sorunu demek. Bir Müslüman yeterince inanmak değil, bir açıklama gerektirir:
"Bu şu anlama gelir: (Allah) Rahman En 'Taht' üzerindeydi. [Taha: 5]
Irhamuu adam fii el-Ardhi yarhamkum adam fii el-samaa'i
"Yani: Yeryüzünün esirge, göklerde olacak şüphesiz menyayanginmu" [Sahih Hadis Ebu Davud (4941) ve At-Tirmizi (1925) tarafından anlatılan, ve el-Saheehah el-Albaani (925) sahih olarak sınıflandırılır].
Onu Hadis bulunan kelime "FII" mutlaka yerine (aşağıda) yansıtmadığını bilmeden. Allah Subhanahu wa Ta'ala sözünü bulunan "FII" gibi:
Am amintum adam fii el-samaa'i
"Bu şu demek: (Allah,) () içinde gökyüzü güvende hissediyor musunuz" [: 16 Al-Mülk].
Burada "FII" anlam "'Ala' (üstte), ve bu konuda tartışma bile bir sürü, bir çok şey var çünkü. Bunlar arasında insanlar tarafından sevk önceki hadis bir yeri vardır ve hadis-Elhamdülillah-otantik tüm kurs söyledi. Ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kelimelerin anlamını: "Yeryüzünde esirge" yeryüzünde böcekler ve solucanlar anlamına gelmez!
Ama soru insanlar ve hayvanlar gibi, yeryüzünün üzerinde, hangi olduğu edilir. "Sana aşık olur göklerdeki ..." anlamına gelir: Ve o kelimeleri o sallallaahu 'alaihi sellem'in hemfikir olduğunu gökyüzünde. Sağ daveti aldık İnsanlar (sağda), bu gibi detaylar konusunda netlik üstünde olmalıdır. Ve hadis yukarıdaki yaklaşımın bir başka örneği, bir keçi çobandı hadis el-Jariyah, ünlü hadis, ben bir amplifikatör olarak söz ediyorum.

 
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ona demişti ki: "Tanrı nerede?" Buyurdu ki: "Cennette" [Sahih-i Müslim Hadis (537), Ebu Davud (930) Muaviye ibn el-As-Sulami Hakami Allah 'anhudan bir hadisten Nese'î (I/14-18) tarafından rivayet]
"Tanrı nedir?" Sonra da cevap verecektir: "her yerde" Eğer bugün sen gibi bazı büyük öğretmenler, El-Ezher-sordu. Jariyah (köle kız) göklerde Allah'ın yanıtladı ve Hz sallallaahu 'alaihi sellem'in Jariyah cevap haklı rağmen. Neden? Jariyah doğa tarafından yanıtladı ve o "İslam Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in" mezun olmuştu çünkü, biz kötü bir mahallede tarafından kusurlu olmamıştır "salafiyah çevre" olarak adlandırabileceğimiz bu zamanda bizim için şartları sağlayan bir yerde yaşamış Çünkü Bu terim olarak bugün olduğu.
Medrese sadece sadece çok bazı kadınlar için bazı erkekler değil özgü değildir. O çok kötü bir mahallede tarafından kusurlu değil çünkü Ama kadın ve erkeklerin oluşturduğu tüm toplum için bu medrese, bu nedenle, bir keçi çobanı, doğru aqeedah bilir.
Kur'ân ve Sünnet kitaptaki gibi o, doğru aqeedah bilir, ancak Kur'an ve Sünnet hakkında bilgi sahibi iddia insanların çoğu bunu bilmiyor, Rabbine nerede bilmiyordum! Sorunu Kur'an ve Sünnet'te belirtilen rağmen.
Bu gün ben bulunamadı söylemek Müslümanlar arasında bu açıklamaların herhangi hangi bir keçi çobanı anlatmak için, ama birçok erkek bu anda karıştı olarak o cevap verecektir zaman insanların lideri veya grup karışık değil bana sorarsanız sürece kişikim Allah'ın mübarek ve bunların sayısı çok az oldu edilir.

[Kitaptan kopyalanan At-Tevhîd İslam Du'atal Awwalan Evet, Tevhid sürümleri Endonezya, Öncelik One ve Şeyh Muhammed Dar ül-Hak tarafından yayınlanan Al-Albani Nashiruddin, p 31-35, çevirmen Fariq Gasim Anuz tarafından Main]
Hırsızlık için Dikkat verilmesi Borçlar Diğerleri Şeriat görmezden Ne Anlama değil


TarafındanŞeyh Muhammed el-Albani Nashiruddin

O zaman önemlidir ve altında ne olduğunu, vaizler sadece menda'wahkan tayyibah cümleler sınırlamak ve anlamlarını anlamak için, ama Tanrı'nın mükemmel bir iyilik sonra ben en önemli şey açıklama bahsediyor olduğumu bu uyarıyı tekrarlamak niyetinde değilim Onun mükemmel din!, hatta vaiz değil bölük pörçük, bir bütün olarak İslam'a girmesi için bir zorunluluk ile bize.
Ve ben İslam vaizler açıklama yapılmasından sonra bu derken gerçekten Müslümanların gerçek aqeedah ifade La ilahe illallah tayyibah kaynaklandığını anlamak için, yani İslam'ın en önemli şey dikkat edilir, sonra ben görüşmek istiyorum açıklama bir Müslüman Laa ilahe illallah anlamını anlamak için sadece anlamına gelmez olmasıdır: "Hiçbir şey sadece Tanrı'ya dışında bu evrende sağ tapar!"
Ancak aynı zamanda Rabbimiz'in kendisine ibadet edilmeli ve Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala hizmetkarları arasında bir kuluna ibadet da herhangi bir tahsis etmedi ibadet diğer fiiller anlamak için bir Müslüman gerektirir. Bu detayların bir açıklama da cümle tayyibah kısa bir anlamı eşlik etmelidir. Ve bu küresel bir açıklama yeterli değil gibi ben, bana öyle geliyor ki ne göre, birkaç örnek vereceğim güzel.
Ben tam olarak doğru bertauhid ve sadece Yüce Allah ibadet etmek niyetinde olanların, kalpleri gerçekten Kur'an ve Sünnet bölümünde belirtilen düşünce ve inançların boş kim Müslümanların en olduğunu söylüyorlar.

 
Pek çok ayet okumak oluyor Çoğu insan bertauhid ve aqeedah içeren hadisleri, ancak Yüce Allah'a iman mükemmellik içeren olsa da, kastedilen dikkat ödemezsiniz.
O ne yarattığını yukarıda Yüce Allah'ın yüksekliği Aqeedah sadık olduğunu bir örneği ele alalım. Deneyimlere dayanarak, bizim kardeşlerimiz ve birlikte bermanhaj bertauhid Selef (salih olanları anlayışı takip etmek) çoğunluğu, biz Cenab-ı Hak yukarıdaki hiçbir tavil ile 'Arş'ın (anlam değişikliği) ve takyif olmadan inanıyorum biliyorum (nasıl sorun).
Ama daha sonra, kendi jahmiyah modern veya modern Mu'tezile'ye veya kişiler verdikleri edenler ve şüpheli şüpheli olanların anlamını anlamak değildir zhahirnya tabii, şartları üzerinde anlayış aktarmak olduğunu Matüridi veya Eş'ari'nin şüpheli gelince diye şaşkın oldu ve çok aqidahnya kaybetti.

 
Neden? Modern Mu'tezile'nin dediği zaman Allah Yüce kitabı ve Peygamberimiz Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in hadiste açıklama maruz kalmış, her taraftan doğru aqeedah sürmedi Çünkü: Cenâb-ı Allah diyor ki:
"Bu şu anlama gelir:? Eğer (Allah'tan) gökyüzünde karşı güvende hissediyor musunuz". [Al-Mülk: 17]
Ve Allah, bu anlamda size cennet! Bir yaratık olan bir yerde olduğumuz için Tanrı'ya yapmak içindir, sonra cennette olduğunu söylüyorlar.
Sonra onu önce olanlara şüpheli attı.
[Şeyh Muhammed Dar ül-Hak, çevirmenler Fariq Gasim Anuz tarafından yayınlanan Al-Albani Nashiruddin, s 27-30, tarafından kitap At-Tevhîd İslam Du'atal Awwalan Evet, Tevhid sürümleri Endonezya, Öncelik One ve Main, Kopyalandı]
Preemptively Peygamberler Havarilerin ve tevhid gibi zorunlu Yöntemi için Dikkat ver

TarafındanŞeyh Muhammed el-Albani Nashiruddin


SoruNoble Şeyh, sen inanç ve diğer inanç konularında olsun, yanı sıra İslam anlayış ve uygulama metodolojisi bir bölünmeye cehaletin şeklinde bugün Müslümanların yaşadığı sert gerçekliği hakkında bilmek kuşkusuz. Özellikle bugün dünyanın çeşitli bölgelerinde İslam kendi dinine davet etme yayılmasını iyi nesil getirmek mümkün olmuştur aqeedah ve manhaj birinci nesil uyarınca artık olduğunu söyledi.
Hiç şüphesiz ki samimi ve değiştirmek ve hasarı onarmak için istekli insanlar ağrılı ghirah (ruh) yükseltti gerçeği.
Sadece onlar yıllardır doğru Hizbiyyah Müslüman olduğu iddia edilen çeşitli hareketler ve cemaat-İslam cemaati ortaya çıkması ile, aqeedah ve bildiğiniz manhaj-olarak kendi anlayış farklılıklardan kaynaklanan bu olayın, sabitleme şekilde farklılık yıl, ama birlikte, onlar, başarılı olamadık hatta bu hareketler insanların bu karalamaları ve büyük bir talihsizlik başına gelen düşmek neden çünkü manhaj manhaj-Kaide ve aqeedah menyelisihi komutu Havari sallallaahu 'alaihi sellem'in ve hiçbir şey Bu Müslümanların karışıklık ve bu acı gerçeği aşmak için çözümler Özellikle gençlere şeklinde büyük bir etki bırakır, bu durumda onun sallallaahu 'alaihi sellem'in tarafından getirdi.
Manhaj nubuwwah yapışmak ve iman ve arkadaşlar ve İslam alimleri arasında iyi tabi'in anlayışının örneği takip edenlerin yolunu takip bir Müslüman vaiz o bu gerçeği karşısında ve doğru çok büyük bir görev taşıyan olduğunu hissediyorum veya bitiş katılmak.
Yani bu hareketler ve cemaatin takipçileri için tavsiyeniz nedir, cemaat olduğunu.?
Ve neyin yararlı olduğunu ve bu gerçeği çözümünde bir çözüm giydi.?
Ve nasıl bir Müslüman kıyamet gününde Yüce Allah önce bu sorumluluğun özgür olabilir.?
Cevap verin.Müslümanların kötü durumda, yani yukarıdaki soru da belirttiğim ne ile bağlantılı olarak, o zaman deriz ki: Elbette bu İslam'ın mesajını nedeniyle acı bir gerçeği Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kendilerine gönderilen cehalet gün Arapların koşulları daha kötü değil, Bizi ve mükemmellik ve yön veren, Al-Hak (gerçeği) var ve İslam için insanları davet grupların varlığı arasındaki aqeedah, ibadet, ahlak ve manhaj açısından doğrudur. Bu inkar edilemez bir gerçektir ki bugün Müslüman grupların çoğu! Gerçeği gibi cehalet zamanda Araplar.
Çözüm şimdiye kadar Peygamber sallallaahu tarafından alınan 'alaihi sellem'in ve tıp kez Peygamber sallallaahu tarafından kullanılan bir uyuşturucu gibidir' alaihi sellem'in çıkış yolu şudur: Buna göre, biz söylüyorlar.
Peygamber ilk cehaleti tedavi edildiği gibi, daha sonra İslam daveti mevcut tercüman insan hatası yabancılık Laa ilahe illallah anlamını açmalıyım, ve sert gerçekliği bir çıkış yolu bulmak zorundadır Allah'ın Elçisi tarafından seyahat tedavi ve yol onları dışarı vurmak 'alaihi sellem'in. Allah'ın Yüce sözcüğü baktığınızda ve böylece anlamı açık.
"Anlamı: Şüphesiz de (kendini) Allah'a bekliyoruz insanlara Allah'ın (lütfu) ve kıyamet (varış) Gün ve Allah'ı çokça sizin için iyi bir rol modeli (o) elçisi olmuştur." [Ahzab: 21]
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in herhangi bir zamanda ve koşulda, modern dünyada Müslümanların tüm sorunlarına çözümler sağlayan iyi bir rol modelidir. Bu bize Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in tarafından başlatılmış ne ile başlamak gereği budur, Müslümanların Aqeedah gelen zarar görmüşse, tüm düzeltme şey ilkidir. Ve ikinci onların ibadet etmektir. Ve üçüncü onların ahlaktır.Ben dizisi ayrılması birbirleriyle böyleydi demek değildir ki, bu en önemli ve ardından bu önemli öncesi ve sonraki koyarak demektir!.Müslümanların büyük bir dikkat ve yukarıda ciddi konularda izledim için Ama ne istediğiniz olduğunu.
Her Müslüman da fena halde bilim açısından eksik olsa bile, bir vaiz olarak bir başlık almak artık çok kolay, böylece talihsiz bir durumdur çünkü ne Müslümanların anlamına Özdalga, daha doğrusu, aralarında akademisyenlerin olduğu bir yorumcusudur. Hatta kendi İslam'ın bir vaiz olarak kendini taçlandırdı. : Biz bir kural-I kuralları iyi akademisyenler arasında bilinen olduğunu söylemiyorum, hatta bilinen anlayış tüm erkekler arasında, kural tanınmış hatırlayacak olursak
"Anlamı: olmayan kişiler, veremem."
Kelime biliniyorsa Sonra biz Müslümanların büyük bir grup hiç olduğunu artık bileceksiniz, sayısı milyonları ulaşabilirsiniz: vaiz sonra insanlar onlara doğru dönecek. Ne demek cemaatle veya vaazlar Özdalga cemaat olduğunu. Aynı zamanda, bunların çoğu sadece Allah gibidir.
"Anlamı: Ama insanların çoğu bilmiyorlar" [: 187 el-A'raaf].
Gibi tamamen ilk veya yukarıda belirtilen hususlar arasında en önemli konu, yani aqeedah, ibadet ve ahlak ana dikkatini uzak açtığınızı onların kendi dinine davet etme yöntemleri bilinmektedir.Ve onlar Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bu aqeedah ile başlayan tüm peygamberler bile, onunla başladı aqeedah düzeltmek için reddediyorum. Allah Subhanahu wa Ta'ala söyledi.
"İbadet Allah (yalnız) ve Evil kalkacak [An-Nahl: 36]" Anlamı: Andolsun biz, her millet (ilan) için elçiler gönderdi. ".
Onlar Müslüman-herkes tarafından bilinmektedir gibi, bu konuda hiçbir çıkarı olmayan ve İslam'ın esaslarından ilk ayağı için.Havarilerin ilk havarisi Nuh aleyhisselamın sellem'in inanç meselesi neredeyse bin yıl davet edildi asil. Dinimizin Şeriat Şeriat diğer dinlerin son din olduğu ve önceki tüm Şeriat şeriat içinde tören hukuk ve muamalah hiçbir bilgi olarak, dinimizde bilinmektedir olduğunu biliyoruz.
Toplamda, Nuh aleyhisselamın sellem'in 950 yıl boyunca insanlar davet kaldı ve hatta tevhid için inşâ etmek onun tüm dikkatini geçirdi. Bununla beraber, onun kendi dinine davet etme Kuran'da tarif edildiği gibi, kavmine reddediyoruz.
"'Hiç (ibadet) tanrılar bırakmayın ve ne Hiç (ibadet) Wadd terk etmeli ve aynı zamanda Suwaa yoktur', Yaghuts, Ya'uq ve Nasr Hangi demektir: Ve derler". [Nuh: 23].
Bu, İslam'ın vaizleri tarafından öncelik için en önemli şey tektanrıcılığını Özdalga olduğunu açıkça göstermektedir. Ve bu Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala bir kelimenin anlamı budur.
"Bu şu anlama gelir: Yani tam bir tanrı (ibadet edilme hakkı), ancak Allah var olduğunu biliyorum". [Muhammed 19]
Uygulama ve öğretim Böylece Sünnet Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in. Yaptığı işler için, bu nedenle çünkü çoğu, yalnız O'na hiçbir ortak Allah'a ibadet etmek için kendi halkının açısından sınırlı ameller ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in menda'wahi arasında inşâ Mekke dönemi, tartışılacak gerekmez.
Ash-Shahihain içinde anhudan Allah rivayet Enes bin Malik'in hadis belirtilen öğretim açısından, iken. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Yemen Muadh gönderdi, dedi.
"Bu demektir: Eğer onları aramak gereken ilk şey, yalnızca Allah'a hariç tanrı tapılacak hakkı yok, o zaman ona mentaatimu eğer pesaksian olduğunu ..... ve böylece hadis sonuna kadar Al-Buhari rivayet [Sahih Hadis. (1395) ve başka yerlerde ve Müslüman (19), Ebu Davud (1584), At-Tirmizi (625), İbn Abbas Allah anhudan bir hadisten hepsi]
Bu hadis bilinen ve ünlü, inşaAllah edilmiştir.
Eğer öyleyse, Hz sallallaahu 'alaihi sellem'in kendisini tevhid için inşâ tarafından başlatılan ne ile başlamak ashabına emretti.
Araplar arasında büyük farklılıklar olduğu Şüphesiz onlar artık Müslüman Arapların çoğunluğu ile, kendi dillerinde tarafından söylenenlere anlamak müşrik idi.
Müslüman Arap halkı bugün söylemek için davet edilmesi gerekmez: Laa ilahe illallah, onlar inanç Laa ilahe illallah demek zorunda olanlardır, çünkü ancak akış ve farklı inançlar. Hepsi Laa ilahe illallah demek, ama aslında onlar gerçekten bu cümleyi tayyibah anlamı hakkında daha fazla anlamak gerekir. Ve bu fark, Al-Qur'anul Azhim [1] anlatıldığı gibi Hz sallallaahu 'alaihi sellem'in, Laa ilahe illallah demek etmeye çağırdı zaman gurur edildiği ilk Araplar ile temel bir farktır. Neden gurur duyuyoruz?. Onlar Laa ilahe illallah anlamını onlar Tanrı ile rakipleri yapmak gerektiğini olduğunu anlamak ve bu nedenle eski Allah'ın selian ibadet ise onlar, Allah'tan başka ibadet olmayan tüm, Allah'tan başka Allah'ın, beristighatsah (yardım için) yanı sıra çağırıyoruz , daha da Allah'tan başkası adına bertawasul Allah'tan başkası için olsun nadzar, bu yüzden üzerine Allah'tan başkası adına kurban kesim ve Allah'tan başkası adına arabuluculuk ve.
Onlar Arap dilinin Laa ilahe illallah tayyibah cümlenin sonuçları arasında onlar gibi Laa ilahe illallah anlamını aksine, tüm bu konularda masum olması gerektiğini biliyor iken, putperestliği bilinen ve onlar tarafından uygulanan şirk anlamına gelir.
[Dar al-haq, çevirmen Fariq Gasim Anuz tarafından yayınlanan Şeyh Muhammed Al-Albani Nashiruddin, p 5-15, tarafından kitap At-Tevhîd İslam Du'atal Awwalan Evet, Tevhid sürümleri Endonezya, Öncelik One ve Main, Kopyalandı]_________Foote unutmayın.[1] O, Ash-Shaffat mektupta Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala ifadesiyle ima etti: "Bu şu anlama gelir: eğer onlar Aslında onlar önceden haber verilmiştir: Laa ilahe illallah (başka İlah yoktur, ancak Allah'a ibadet edilecek hakkına sahiptir), onlar övünme ve diyorlar : biz deli bir şair vardı çünkü gerçekten bizim tanrıları terk etmek zorunda mısın? " [Ash-Shaffat: 35-36]
Kaynak: http://almanhaj.or.id

No comments:

Post a Comment